Biedru naudas palielināšana 2017/2018

Home Forums Forums Biedru naudas palielināšana 2017/2018

Tagged: 

This topic contains 6 replies, has 6 voices, and was last updated by  Kaspars Zvaigzne 11 months, 2 weeks ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #134

  Caika
  Participant

  Ja ar rakstīto tiek domāts tiek apdraudēti, ja nepalielina.

  Dotajā brīdī tāmes nav un projekti ir izstrādes/saskaņošanas stadijā.

  Tuvākā nākotnē ir plānoti divi projekti:

  1. Piektā dambja kanāla tīrīšana. Daugavas atzara īpatnība ir tāda, ka katru gadu tiek saskalotas dūņas (saskaņā ar iesniegumu Valsts Vides dienestam). Visvairāk cieš 5.dambja kanāls, starp dambi un sauszemi. Rodas situācijas, kad vietā kur kanāls atrodas vistālāk no izejas ūdens nav vispār, vidus daļā līdz potītēm. Attiecīgi nav iespējams izmantot laivas. Ja situācija netiks risināta puse no visa 5. dambja garāžu nav izmantojamas paredzētajam mērķim.
  Viens no lētākajiem kanāla attīrīšanas veidiem, veicot iepriekšēju aptauju, ir dūņas novietot krastā, tādējādi labiekārtojot krastu, kurš jānostiprina.

  2. Stāvvietas izveidošana. Iemesli – kooperatīvā, ar paju īpašnieku maiņu, iestājas arvien vairāk aktīvu biedru, dotajā brīdī ir ierobežotā iespēja novietot auto kooperatīva teritorijā, kaimiņu teritorijas izmantošana nebūs mūžīga, zemes gabalu no sētas līdz gājēju celiņam Čaika nomā no Rīgas domes (ietilpst visas zemes sastāvā un nav atdalāms) tikai tas nekad nav ticis izmantots.

  Vēlos pievērst uzmanību, ka neatkarīgi no ieguldījumiem, saskaņā ar zemes nomas līgumu Rīgas dome tos nekompensēs. No otras puses tas palielinās zemes kadastrālo vērtību, kura uz doto brīdi ir 350 526,- EUR.

  #129

  Didzis
  Participant

  Vai varētu detalizētāk iepazīties ar kooperatīva infrastruktūras attīstības plānu, kura realizācija tiek apdraudēta pakāpeniski palielinot biedru ikgadējo maksu?

  #125

  Kaspars Zvaigzne
  Participant

  Labdien, kopsapulcē tika izvirzīts jautājums par biedru naudas palielināšanu. Galvenais iemesls ir nodokļa palielinājums par 50%, tas ir no 1% uz 1,5%, uz dažādu ikmēneša izmaksu palieināšanās kuras Čaika nevar regulēt, piemēram: minimālās darba algas palielināšanās, elektoenerģijas tarifu izmaiņas.

  Saskaņā ar aprēķiniem beidru nauda jāpalielina par 20 EUR. Valde piedāvāja palielināt biedru naudu divos gados, tas ir 2017.gadam par 10 EUR un 2018.gadam par 10 EUR. Lai nekavētu ieguldījumus kooperatīva infrastuktūrā, bija piedāvājums pacelt uzreiz 2017.gadā par 20 EUR.

  Tika izvirzīts jautājums par izdevumu samazināšanu.
  Attiecībā uz izdevumu samazināšanu ir saņemts pirmais priekšlikums: pasūtīt L&T papildus atkritumu konteinerus plastmasai un stiklam. Šos konteinerus uzstāda un izved bez maksas. Attiecīgi, ja kooperatīva biedri šķirotu atkritumus (īpaši tāpēc ka nesalocīta plastmasas pudele neko nesver bet aizņem daudz vietas) iespējams sanāktu ietaupīt uz atkritumu izvešanu.
  Valde izskatīs priekšlikumu un sazināsies ar L&T.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.